WikyBlog

WikyBlog

X

WikyBlog - tai gana nauja ir labai savotiška turinio administravimo programa - viena iš daugelio CMS, tačiau savaip unikali. Kodėl pasirinkome šitą keistą daiktą, kurio Lietuvoje niekas daugiau nenaudoja? Ko gero, dėl išskirtinių ypatybių.

Yra įvairių CMS programų: vienos tiesiog leidžia kurti komercines svetaines (geras pavyzdys - Joomla), kitos - artimesnės blogams (kad ir WordPress), galų gale yra dar ir Wiki sistemos. Tačiau nei viena nedaro to, ko norėtųsi: jei turi Wiki - gali sukurti puikią enciklopediją, kuri visai nepritaikyta naujienoms. Naudodamas blogą, gali puikiai rašyti naujienas, tačiau padaryti iš jo žinyną - baisus vargas. Štai taip, beieškant sprendimo, ir užkliuvo akys už menkai žinomos programos - WikyBlog.

WikyBlog yra japoniška programa. Kai ją radom (rado vienas iš mūsų autorių - Ričardas Savukynas), antrodė, kad tai kažkoks nelabai suprantamas, bet tikrai įdomus daiktas, kurį vertėtų pabandyti. Ir ką? Pabandėm. Išbandę kokias 5 skirtingas wiki sistemas, atradom, kad WikyBlog ne tik daugumą jų lenkia savo galimybėmis, priartėdama prie tobuliausios - MediaWiki sistemos, bet ir leidžia patogiai rašyti blogą. Dar geriau tai, kad WikyBlog leidžia turėti netgi keletą wiki sistemų ir blogų vienu metu.

Paskutinis, bet irgi svarbus dalykas - WikyBlog yra viena iš nedaugelio wiki programų, pilnai palaikančių UTF. Atrodytų, toks paprastas reikalas - bet daugelis CMS programų dirba tik tradicinėmis, vienai kalbai skirtomis koduotėmis (tipiniu atveju - Western) - tad arba tenka apsiriboti viena kalba, arba kapstytis po kodą, taisant visokias bėdas ir taip ir likti neužtikrintu, ar po eilinio atnaujinimo programa nepradės rodyti kringelių. Japonai gi neturi kur dėtis: visos jų programos naudoja UTF.

Ką blogo radome šitoje programoje? Ji nėra išversta į lietuvių kalbą. Bet manytume, tai nedidelė bėda: išversim ir paskleisim vertimą pagal GPL. Tai tiek :-)

Tags: wikyblog, CMS, wiki Paskutinį kartą keistas 23:52 Pir, 24 Rugp 2009 , keitimus įvykdė Main. Peržiūrėtas 7,492 kartų Children Susiję puslapiai share Pasidalinti
Raktažodžiai