WikyBlog

WikyBlog

wikyblog.png WikyBlog - tai gana nauja ir labai savotiška turinio administravimo programa - viena iš daugelio CMS, tačiau savaip unikali. Kodėl pasirinkome šitą keistą daiktą, kurio Lietuvoje niekas daugiau nenaudoja? Ko gero, dėl išskirtinių savybių.

Yra įvairių CMS programų: vienos tiesiog leidžia kurti komercines svetaines (geras pavyzdys - Joomla), kitos - artimesnės blogams (kad ir WordPress), galų gale yra dar ir Wiki sistemos. Tačiau nei viena nedaro to, ko norėtųsi: jei turi Wiki - gali sukurti puikią enciklopediją, kuri visai nepritaikyta straipsniams ar naujienoms. Naudodamas blogą, gali puikiai rašyti naujienas, tačiau padaryti iš jo žinyną - baisus vargas. Štai taip, beieškant sprendimo, ir užkliuvo akys už menkai žinomos programos - WikyBlog.

WikyBlog yra japoniška programa. Kai ją radom (rado vienas iš mūsų autorių - Ričardas Savukynas), atrodė, kad tai kažkoks nelabai suprantamas, bet tikrai įdomus daiktas (autoriai jį vadina "bliki"), kurį vertėtų pabandyti. Ir ką? Pabandėm. Išbandę kokias 5 skirtingas wiki sistemas, atradom, kad WikyBlog ne tik daugumą jų lenkia savo galimybėmis, priartėdama prie tobuliausios - MediaWiki sistemos, bet ir leidžia patogiai rašyti blogą, kurio straipsniai - integruoti su čia pat esančiu wiki. Dar geriau tai, kad WikyBlog leidžia turėti netgi keletą tarpusavy integruotų (!!!) wiki sistemų ir blogų vienu metu.

Paskutinis, bet irgi svarbus dalykas - WikyBlog yra viena iš nedaugelio wiki programų, pilnai palaikančių UTF. Atrodytų, toks paprastas reikalas - bet daugelis CMS programų dirba tik tradicinėmis, vienai kalbai skirtomis koduotėmis (tipiniu atveju - Western) - tad arba tenka apsiriboti viena kalba, arba kapstytis po kodą, taisant visokias bėdas ir taip ir likti neužtikrintu, ar po eilinio atnaujinimo programa nepradės rodyti kringelių. Japonai gi neturi kur dėtis: visos jų programos naudoja UTF.

Yra čia ir krūvelė kitų ypatybių, kurios irgi daugeliui pasirodytų įdomios (pradedant AJAX, baigiant galimybėmis nesunkiai kaitalioti išvaizdą), bet gal nesiplėskim :-)

Ką blogo radome šitoje programoje? Ji dar nėra išversta į lietuvių kalbą. Bet manytume, tai nedidelė bėda: išversim ir paskleisim vertimą pagal GPL. Tai tiek :-)

Komentarai

Aptarimas
Tags: wikyblog, CMS, wiki Paskutinį kartą keistas 04:59 Antr, 8 Rugs 2009 , keitimus įvykdė Main. Peržiūrėtas 9,590 kartų Children Susiję puslapiai share Pasidalinti
Raktažodžiai