MOF

MOF

Microsoft Operations Framework - Microsoft kompanijos procesų valdymo metodologija, skirta užtikrinti kokybiškam darbui su Microsoft programine įranga. Sukurta ITIL bei senesnės metodologijos - Microsoft Solutions Framework pagrindu, paskutiniu metu keičiasi, vis labiau artėdama prie ITIL.

MOF buvo kuriama, kaip specializuota metodologija, orientuota į Microsoft produktus bei efektyvų programinės įrangos sprendimų valdymą, turi tam tikras projektų valdymo priemones. Metodologija susideda iš keturių dalių, vadinamų kvadrantais, kuriems priskiriami skirtingi ITIL procesai:

  • Optimizing Quadrant - ITIL Availability, Capacity, Financial, Security, Service Level ir Continuity management procesai bei papildomi - Infrastructure Engineering ir Workforce management procesai.
  • Changing Quadrant - ITIL Change, Configuration ir Release management procesai.
  • Supporting Quadrant - Service Desk bei Incident ir Problem management procesai.
  • Operating Quadrant - Monitoringo bei įvairūs specifiniai, į programinę įrangą (daugiau - Microsoft) orientuoti procesai.


Skirtingai nuo kitų, MOF žymiai detaliau analizuoja programinės įrangos diegimo ir panaudojimo procesus, tačiau yra Microsoft specifiška, laikoma tinkamesne tiems atvejams, kai visa įmonė naudoja sprendimus "iš vienų" rankų, o programinė bei aparatinė įranga - tik Microsoft arba Microsoft sertifikuota. Kitais atvejais MOF tinkama, kaip su ITIL suderinama metodologija, nagrinėjanti procesus, susijusius su Microsoft programinės įrangos diegimu, aptarnavimu ir t.t..


Diskusija apie Microsoft Operations Framework

Komentarai

Aptarimas
Tags: MOF, Microsoft Operations Framework, Microsoft Paskutinį kartą keistas 21:48 Pen, 1 Vas 2008 , keitimus įvykdė Main. Peržiūrėtas 4,318 kartų Children Susiję puslapiai share Pasidalinti
Raktažodžiai