Malcolm Baldridge

Malcolm Baldridge

MBNQA (Malcolm Baldridge National Quality Award, liet. Malcolm Baldridge vardo Nacionalinis kokybės apdovanojimas) - JAV kongreso įsteigtas įmonių kokybės valdym apdovanojimas bei su juo susijęs primityvus dviejų lygmenų kokybės valdymo modelis, sukurtas 1987 m..

Ir apdovanojimas, ir procesų valdymo modelis buvo sukurti, siekiant išpopuliarinti kokybės sistemas Jungtinėse Valstijose. Pavadintas pagarsėjusio JAV kokybės specialisto Malcolm Baldridge vardu. Procesų valdymo modelis garsinamas, rengiant kasmetinius Malcolm Baldridge konkursus, kuriuose apdovanojamos geriausiai savo procesus tvarkančios JAV įmonės.

Malcolm Baldridge modelis yra labai bendras, gerokai mažiau detalizuotas nei ISO 9000. Jame nenagrinėjami ne tik kokybės diegimo metodai, bet net ir kontrolės (ar audito) priemonės. Visą modelį sudaro 7 dalys:

  • Valdymas (angl. Leadership),
  • Ilgalaikis planavimas (angl. Strategic planning),
  • Orientacija į klientus (angl. Customer and Market focus),
  • Orientacija į personalą (angl. Human resource focus),
  • Procesų valdymas (angl. Process management),
  • Verslo rezultatai (angl. Business Results).
  • Duomenys ir analizė (angl. Information and analysis) - pastaroji MBNQA dalis apibendrina ir apjungia ankstesnių dalių rezultatus.

MBNQA modelis yra labai paprastas, orientuotas daugiausiai į kliento patenkinimą, bet neanalizuojantis įmonės vidinių procesų sąveikos, todėl netinka jokiai gilesnei darbo optimizacijai. Tačiau būtent dėl jo paprastumo, įvairios firmos jį gali lengvai įdiegti. Šis modelis davė pradžią keliems sudėtingesniems kokybės valdymo modeliams, pvz., Europoje paplitusiam EFQM verslo tobulinimo modeliui, taip pat - išpopuliarino kitas procesų valdymo metodologijas JAV įmonėse.


Diskusija apie Malcolm Baldridge kokybės apdovanojimą

Komentarai

Aptarimas
Tags: MBNQA, Malcolm Baldridge, Quality award Paskutinį kartą keistas 21:56 Pen, 1 Vas 2008 , keitimus įvykdė Main. Peržiūrėtas 4,687 kartų Children Susiję puslapiai share Pasidalinti
Raktažodžiai