Blogas (2)

 Rezultatai nuo 6 iki 10 iš 20   Ankstesnis   Kitas

Apie auditą paprastai

PuslapisKeistas: 8 Rugs 2009, 22:19Sukurtas: 4 Rugs 2009, 16:15

audit.jpg Kiekvienos įmonės ar padalinio auditas dažniausiai prasideda nuo melo. Tiksliau - nuo apsikeitimo dviem melais:
- Aš atėjau jums padėti, - taria auditorius.
- Aš džiaugiuosi, kad pas mus atėjote, - atsako audituojamasis.


Kam reikalingas auditas?

"Kam mums tas auditas ar veiklos įvertinimas, jei mes ir patys žinome, ką darom?" - tai vienas iš dažnesnių klausimų, kuriuos užduoda mažesnių įmonių vadovai. Vidutinės įmonės vadovai žino: tam, kad akcininkams įrodytume, jog viskas tvarkoje. Tam, kad bankui įrodytume, kad jo pinigams niekas negresia. Tam, kad būsimiems klientams pateiktume įrodymus apie prekių ar paslaugų kokybę. Didelės įmonės į auditą žvelgia dar kitaip: jų vadovai žino, kad neįmanoma pačiam patikrinti visos savo įmonės veiklos - įrodymus, kad padaliniai dirba taip, kaip skelbiasi, gali pateikti tik auditas ir niekas daugiau.

... Skaityti daugiau (1114 žodžių)

Kaip sužlugdyti bet kokią įmonę

PuslapisKeistas: 8 Rugs 2009, 10:32Sukurtas: 7 Rugs 2009, 10:44

corporate_criminals_1.jpg

Kaip sunaikinti konkuruojančią firmą?

Manęs ne kartą yra klausę - "kaip sužlugdyti konkurentą?". Arba "kaip padaryti, kad mano darbdavys bankrutuotų?"

Be abejo, natūralus, ne vienam kilęs klausimas. Galime kiek tik norime kalbėti apie verslo etiką, darbuotojų etiką ir panašius dalykus, tačiau anksčiau ar vėliau susiduriame su tokiais atvejais, kai kažkas vyksta visai ne taip, kaip norėtume.

Iki šiol Lietuvoje konkurentai neretai žlugdomi įvairiais neteisėtais veiksmais. Daugelis žinom tuos "pokštus" - pavyzdžiui, pakviesti konkurento vadovybę į "seminarą", kur vėliau pakišama prostitutė, o padarytomis nuotraukomis apgalvotai šantažuojama. Kažkada darydavo dar paprasčiau: daug kas prisimena, kaip kažkada iš Vilniaus buvo išgrūstas prekybos tinklas "Naktigonė" - tiesiog parduotuvių sprogdinimais.

... Skaityti daugiau (1463 žodžių)

Vadybos pagrindų testas - rezultatai

PuslapisKeistas: 7 Rugs 2009, 13:29Sukurtas: 31 Rugp 2009, 08:43

graph-screen.jpg Jau netoli 100 žmonių padarė geros vadybos pagrindų testą, tad matyt norėtumėt sužinoti ir rezultatus bei statistiką. Išsyk pasakysiu, kad tikslių atsakymų neduosiu: testas šitaip prarastų prasmę tiems, kas dar nebandė savęs. Kita vertus, paprastas teisingų/neteisingų atsakymų sąrašas mažai, ką duotų: kaip ir aritmetikoje, taip ir vadyboje svarbesnis yra bendras dėsnių supratimas, o ne informacija apie tai, kad "2+2=3" buvo neteisingas atsakymas.

Testas išties nėra rimtas - jis netikrina jūsų išsilavinimo, o tik bendrą požiūrį ir supratimą, gal šiek tiek - ir praktinę vadovavimo patirtį. Visgi teste yra nemažai tikslingų spąstų, į kuriuos galite pakliūti, netgi turėdamas patirties. Specialiai taip testas ir buvo kurtas - kad būtų įdomus, lengvas, suprantamas ne tik vadovams ir kartu sukeliantis minčių. Gerą rezultatą gali gauti ir žmogus, kuris nėra vadovavęs, kita vertus, kai kuriems vadovams šiame teste irgi gali nepasisekti.

... Skaityti daugiau (958 žodžių)

Kuo baigiasi programiniai projektai

PuslapisKeistas: 7 Rugs 2009, 15:27Sukurtas: 31 Rugp 2009, 06:25

Daugelis žino, kas yra projektų organizavimas. Daugelis ir patys organizavo, ir dalyvavo kitų organizuotuose. Gal ir matėt jau šią karikatūrą, bet jei nematėte - štai jums :-)


projektu_valdymas.jpg


Apie standartizaciją ir IE

PuslapisKeistas: 31 Rugp 2009, 05:54Sukurtas: 31 Rugp 2009, 02:58

stop-ie.jpg Tiesiog šiaip užkliuvo... Betaisydamas šio puslapio išvaizdą, staiga pamačiau, kad IE lygiai į tokį patį CSS parametrą reaguoja visai kitaip, nei Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome, Safari bei kitos interneto naršyklės. Paaiškėjo, kad susidūriau su Internet Explorer bėdomis, dėl kurių interneto dizaineriai jau seniai kelia triukšmą: senesnės Internet Explorer versijos nesilaiko standartų.

Įvedęs į Google tekstą "internet explorer 6 problems", gavau rezultatą - 180 milijonų (!!!) puslapių, kuriuose yra kalbama apie šias bėdas. Naujesnės IE versijos yra kiek geresnės, nors kai kuriuos standartus ir toliau palaiko kažkaip įdomiai...

... Skaityti daugiau (292 žodžių)

Raktažodžiai