Naršyti > Puslapiai

Naršyti > Puslapiai

 Rezultatai nuo 31 iki 35 iš 67   Ankstesnis   Kitas

Configuration management

PuslapisKeistas: 24 Rugp 2009, 02:19Sukurtas: 27 Sau 2008, 03:33

Configuration management (Konfigūracijų valdymas) - visuma veiksmų, procesų ir procedūrų, skirtų CMDB (konfigūracijos valdymo duomenų bazės, angl. Configuration Management Data Base) palaikymui.

Pagrindinės šio proceso sąvokos - tai CMDB (konfigūracijų duomenų bazė) ir CI (CMDB įrašas, iš angl. Configuration Item).

Konfigūracijų valdymas - bene seniausias iš ITIL procesų, faktiškai, ITIL kūrėjai įtraukė jau nuo ~1960-ųjų kurtas konfigūracijų valdymo metodologijas į ITIL, jas keisdami tik tiek, kad būtų galima suderinti su kitais procesais. Tiesa, ITIL konfigūracijų valdymo sąvoka yra platesnė, pritaikyta visų firmai svarbių duomenų valdymui. Konfigūracijų valdymo procesas yra labai svarbus, apjungiantis kitus palaikymo procesus į vieną visumą: jei įmonė įstengia efektyviai vykdyti šį procesą, galima tarti, kad ji valdo visą savo IT ūkį.

... Skaityti daugiau(450 žodžių)

Terminai

PuslapisKeistas: 24 Rugp 2009, 02:14Sukurtas: 3 Kov 2008, 11:42

Procesinėje vadyboje taikomų terminų sąrašas

  • Administravimas, administracinis valdymas - tai visą įmonės veiklą koordinuojantis procesas, atsakingas už išteklių ir darbo užduočių paskirstymą tarp organizacijos padalinių/procesų. Esminė administravimo proceso paskirtis - įmonės strategijos įgyvendinimas.
  • Procesas – tarpusavyje susijusių funkcijų visuma, kuri žaliavas (pačia plačiausia įmanoma prasme) paverčia produkcija (prekėmis ar paslaugomis).
... Skaityti daugiau(1527 žodžių)

SWOT

PuslapisKeistas: 3 Kov 2008, 11:32Sukurtas: 27 Vas 2008, 14:08

SWOT (nuo angl. Strengths, Weaknesses, Opportunities, Treats - Stiprybės, Silpnybės, Galimybės, Pavojai - SSGP) - tai greito planavimo metodika, leidžianti mažomis laiko sąnaudomis įvertinti esamą situaciją ir atrasti greitus sprendimus, kurie leistų minimaliomis sąnaudomis (pasinaudojant esamomis įmonės stiprybėmis) greitai pagerinti situaciją ir išvengti rizikų. Metodika buvo sukurta marketinginiams tikslams - efektyviam rinkos įsisavinimo planavimui, tačiau ilgainiui pasiteisino, kaip visų rūšių įmonių padaliniams tinkama.

... Skaityti daugiau(344 žodžių)

kapitalistinis verslo modelis

PuslapisKeistas: 1 Kov 2008, 01:28Sukurtas: 1 Kov 2008, 00:03

Kapitalistinis verslo modelis - tai dar kapitalizmo klasiko Adamo Smito (Adam Smith) apibrėžtas verslo ciklas, kuriame akcininkas investuoja į turtą (žaliavas, įrankius, etc.), kuris naudojamas gamybai, sukuria produktą, perkamą klientų ir galutiniame etape virsta akcininko pajamomis.

Kapitalistinio verslo modelio tikslas - auginti akcininko pajamas, vykdant sėkmingas investicijas, optimizuojant gamybą ir plečiant rinką.

... Skaityti daugiau(146 žodžių)

Aktyvaus Planavimo Ciklas

PuslapisKeistas: 29 Vas 2008, 23:58Sukurtas: 24 Vas 2008, 15:24

Aktyvaus Planavimo Ciklas (APC, kartais dar vadinama "Artendus Planavimo Sesijos" - APS) - tai Pabaltijo šalims adaptuota strateginio įmonių valdymo metodologija, kurią inspiravo Edvardo Demingo darbai, Balanced Scorecard bei LOTS metodologijos, SWOT bei SMART metodikos ir kompleksinės personalo vadybos patirtis. Esminis APC tikslas - sukurti vieningą įmonės valdymo modelį, akcininkų reikalavimus, vertybes bei verslo viziją perkeliant į visus įmonės lygmenis, optimizuojant įmonę ilgalaikiam vystymui. Skirtingai, nei Vakarų šalyse naudojamose metodologijose, į APC yra tiesiogiai įtrauktas kapitalistinis verslo modelis (pridėtinės vertės gamyba). Šiuo metu APC - tai vienintelė Lietuvos sąlygoms pritaikyta procesinio valdymo metodologija.

... Skaityti daugiau(607 žodžių)

Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Kitas
Raktažodžiai